Stříbrné MMaS ve vícebojích

Na letošním Mistrovství Moravy a Slezska naší tréninkovou skupinu ve vícebojích reprezentovala pouze jedna žákyně a to Štefková Nela. Nelča nastupovala do závodu s cílem limitu na M ČR – 3 000 bodů. Trenéři, ale věděli své a věděli, že Nela má na výkon na úrovni 3 200 – 3 300 bodů. Tomuto součtu, ale nechtěla Nelča věřit :-).

Závody začaly překážkami. na 60m př. Nela proběhla v novém osobním rekordu 9.06s (původní 9.28s) a to ještě lehce o poslední překážku zavadila.
Pokračovali jsme po velmi úspěšném začátku výškou. Osobáček Nely 1.61m se nakonec po dramatickém boji s laťkou Nelči podařilo zvládnout a vytvořila si další osobák a to 1.62m!
Šli jsme na třetí disciplínu, kteoru byla koule. Zde Nelča šla s osobákem 8.60m… Po prvním kontrolovanějším a hlídanějším pokusu 9.20m druhý pokus, kde se nešetřila a osobákem 9.96m se dostala jednoznačně do vedení celé soutěže.
Dálka a první pokus 4.98m byl velice pěkný základ do dalších bojů. Bohužel v dalších 2 pokusech kolem 5.20-5.30m se nepodařilo ukočírovat odraz z desky. A tak si zde Nelča zapsala „jen“ 4.98m a před poslední disciplínou vedla již o pouhých 17bodů.
800m tedy rozhodovalo. Nela se své soupeřky o zlato držela velmi srdnatě a makala na maximum. Bohužel jí došly síly dřiv než byla v cíli a tak se její soupeřce podařilo vzdálit. To bohužel znamenalo, že se Nelča propadla na 2. místo na MMaS. Za nás ovšem SKVĚLÉ umístění a fantastický výkon! Nový skupinový i oddílový rekord v Atletika Poruba. Navíc v minulém roce by tento výkon na M ČR stačil na fantastické 4 místo celkově! Pro Nelu je to posun oproti předchozímu roku o „gigantických“ 704bodů! Spolupráce s naší tréninkovou skupinou po roce práce… plus 704 bodů!

Vzhledem k tomu, že jsme se s Nelčou před sezonou dohodli, že zkusí tréninky tyče, nebylo tolik prostoru se věnovat vícebojařské přípravě, a tak se to někde muselo zákonitě projevit. Projevilo se to bohužel na 800m disciplíně. Ale s tím, že to nebude úplně ideální jsme tak trošku počítali.

Nelči moc gratulujeme za nás ke skvělému výkonu a zároveň se může začít připravovat na M ČR ve vícebojích, kde se tímto nominovala.